Valitsuse poolt kinnitatud rangemad piirangud alates 11.03.2021

Head õpilased, lapsevanemad ja õpetajad!

Käesolevaga edastame Teile alates 11.03.2021 kehtima hakkavate rangemate piirangute info.
LINK: https://www.hm.ee/et/uudised/11-martsist-hakkavad-kehtima-rangemad-piirangud-haridus-ja-noortevaldkonnale

ÜLD-, KUTSE- JA KÕRGHARIDUS:

1.–4. klasside õpilased peavad alates 11. märtsist jääma distantsõppele, samuti ei või läbi viia kontaktõpet põhikooli lõpueksamiteks ja riigieksamiteks valmistujatele.

5.–12. klasside õpilased ning kutse- ja kõrghariduse õppijad on jätkuvalt distantsõppel.

Kõiki ettevaatusabinõusid rakendades tohib haridusasutuses viibida õppija, kes vajab hariduslikke tugiteenuseid või õpetaja hinnangul konsultatsioone õpitulemuste saavutamiseks või sooritab praktilist õpet, eksameid või teste. Vähemalt 11. aprillini ei ole võimalik korraldada kontakttegevusena olümpiaade.

Vajadusel võivad kontaktõppes jätkata hariduslike erivajadustega õppijad. Erandina nähakse ette, et algklasside õpilastel on vältimatutel juhtudel võimalik siiski viibida ka koolihoones ja osaleda seal korraldatud tegevustes.

Siseruumides erandkorras tegevusi läbi viies tuleb kanda maski ning tagada hügieeninõuete täitmine ja hajutatus. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.

Piiranguid ei kohaldata õpilaste suhtes, kes on tõhustatud või eritoel, ja nendele kohandatud haridusasutustes või puudega isikute tegevustele.

HUVIHARIDUS JA -TEGEVUS, NOORSOOTÖÖ, TÄIENDKOOLITUS JA -ÕPE:

Huviharidus ja -tegevus, noorsootöö, täiendkoolitus ja -õpe on siseruumides keelatud.

Välitingimustes võib koos olla ja liikuda kuni 2 inimest, kes peavad teistega hoidma 2 meetrist vahemaad.

Piirang ei kehti koos liikuvate või viibivate perekondade kohta või juhul, kui nimetatud tingimusi ei ole mõistlikult võimalik tagada.