XXIX üleriigilist ajaloo-olümpiaadi piirkonnavooru tulemused

Ajaloo-olümpiaadi üleriigiline piirkonnavoor toimus elektrooniliselt põhikoolis 15. veebruaril ja gümnaasiumiastmes 16. veebruaril 2024. Ülenurme Gümnaasiumi õpilased saavutasid olümpiaadil taaskord väga häid tulemusi.

6. klasside arvestuses saavutas Kadri Kirschenberg 6.c klassist Tartu maakonnas I koha (üleriigilises edetabelis 27. koht), Tiia Yuejye Pechter 6.c klassist II koha (üleriigiliselt 29. koht) ning Vanessa Jürgens 6.a klassist oli III kohal (üleriigiliselt 67. koht).

7. klasside õpilaste seas sai Mirjam Remmelgas 7.b klassist Tartu maakonnas I koha (üleriigiliselt 65. koht), Elisabet Jõks 7.e klassist sai II koha (üleriigiliselt 71. koht) ning Oskar Hanschmidt 7.a klassist oli III kohal (üleriigiliselt 87. koht).

Samuti saavutasid häid tulemusi Ülenurme Gümnaasiumi 8. klasside õpilased. Tartu maakonnas saavutas I koha Mariann Mekk 8.a klassist (üleriigilises edetabelis 7. koht), Mirtel Trine Roonurm 8.a klassist sai II koha (üleriigiliselt 15.-16. koha jagamine) ning III koha saavutas Robert Seim 8.b klassist (üleriigiliselt 34. koht). Mariann ja Mirtel Trine peavad oma teadmisi veel korra proovile panema üleriigilises lõppvoorus 23. märtsil 2024 Tartus Miina Härma Gümnaasiumis.

Osavõtt olümpiaadist oli rohkearvuline ning seetõttu ei pääsenud ülejäänud õpilased lihtsalt poodiumile, aga kogusid samas rohkelt häid kogemusi ning uusi teadmisi. Kes loeb, see teab!

Täname kõiki õpilasi ja nende juhendajaid!

Sotsiaalainete ainesektsioon