Raadiomuuseum

Raadio- ja kooli õppetehnika muuseum

Avatud 2007. a spordihoone 1. korrusel.

Muuseumi ekspositsioonist saab hea ülevaate Eestimaa elanikkonna kasutuses olevast raadiotehnikast aastatel 1930-2000. Hilisemate aastate elektroonikatehnika näidiseid ei ole kogutud. Hea ülevaate saab ka Eesti enda elektroonikatööstuse arengust ja NSV Liidus toodetud laiatarbekaupadest ja sellest, milline on olnud elanike võimalus omada välismaiseid kõrgema klassiga raadioid jt. elektroonikavahendeid. See annab ka pildi Eesti elanike materiaalsetest võimalustest.  Ülevaate saab ka sellest, mida toodeti ENSV-s.

Muuseumis on esindatud kõik ENSV koolides kasutatavad tehnilised õppevahendid, mis olid õpetajate igapäevases kasutamises Ülenurme Gümnaasiumis (edaspidi ÜG) alates 1984. a. ÜG oli vaadeldaval perioodil varustatud tolleaegse õppetehnika tippaparaatidega. Koolil oli maakonnas esimesena arvutiklass “Juku” 10 arvutiga, internetiühendus telefoni ja modemi abil TRÜ kaudu.  “Jukud” valmistati Narvas Baltietsi  tehases ja olid komplekteeritud Bulgaaria detailidega ja Jaapani  laserprinteriga. Koolil oli maakonna koolidest esimesena paljundusaparaat “Canon”.  Kooli sekretär rakendas  elektroonilist õpilaste arvestussüsteemi “Jukule” loodud  programmi  abil.

Eksponaatide liigid:

• Raadiod ja radioolad.
  • Televiisorid
  • Grammofonid
  • Magnetofonid
  • Transistorraadiod
  • Kitsasfilmi kinoprojektorid
  • Grafoprojektorid
  • Arvutusmasinad
  • Taskuarvutid
  • Diaprojektorid
  • Filmikaamerad