10. klass

Vastuvõtt 10. klassi 2024/2025. õppeaastaks

Hea tulevane 10. klassi õpilane!

Igaks õppeaastaks komplekteeritakse kaks kümnendat klassi järgmiste õppesuundadega: reaal-, humanitaar-, loodus- ja spordisuund.
Vastuvõtutingimused ja kuupäevad avalikustatakse käesoleval lehel iga aasta 1. märtsiks.

2024/2025. õppeaasta:

Elektroonilised katsed (võõrkeel, eesti keel, matemaatika) väljaspool Ülenurme Gümnaasiumit õppivatele õpilastele toimuvad 23.04.2024 Ülenurme Gümnaasiumis.

Registreerimine katsetele – 11.03.2024 kuni 15.04.2024. Hiljemalt 16. aprilliks 2024, k.a, tuleb õpilasel esitada Moodle keskkonnas link enda e-tunnistusest või fail/pilt tunnistusest.

Katstele registreerimise juhend SIIN

Lahtiste uste päev tulevastele 10. klassi õpilastele 17. aprill 2024 kell 14.00.

Kehalisi katseid ei toimu! Spordiklassi soovijatel peab esimene suunavalik (avaldusel) olema sport.

Arvestatakse õpilase 9. klassi tunnistuse 10 õppeaine hinnete summat (eesti keel, A-võõrkeel, B-võõrkeel, matemaatika, geograafia, bioloogia, keemia, füüsika, ajalugu, ühiskonnaõpetus).
Katsetele ei lasta õpilasi, kelle veerandi või trimestri hinded on puudulikud.
Peale katseid, kokkulepitud päeval osaleb õpilane vestlusel vastuvõtukomisjonis (vestlus kuni 5 minutit).

Vestlused toimuvad perioodil 9.05.2024 – 17.05.2024. a. Kutset vestlusele näeb õpilane Moodle keskkonnas hiljemalt 4. mail, kus ta valib endale sobiva päeva ning kellaaja vestlusele tulekuks. Katsete tulemused saab õpilane teada vestlusel.

Vestluse eesmärk on selgitada õpilase motiveeritust gümnaasiumi ja õppesuuna valikul. Kandidaatide pingerea koostamisel summeeritakse 9. klassi tunnistuse 10 õppeaine hinnete summa ning testide ja vestluste tulemused.

10. klassi taotlust saab esitada haridusteenuste haldamise süsteemis ARNO (alates 17.06.2024 kuni 26.06.2024). Kindlasti palun valige õppeaastaks 2024/2025!
10. klassi taotluse esitamisel tehakse ARNO programmis Teie nimel päring Eesti Hariduse Infosüsteemi põhikooli lõputunnistuse andmete saamiseks) ning õpilasel tuleb üles laadida järgmised dokumendid:
* digitaalne dokumendifoto;
* isikut tõendava dokumendi koopia;
* tervisekaardi koopia.

Kui mõnda eelmainitud dokumenti kohe lisada ei ole, lisage palun uuesti dokument, mida juba olete lisanud – see lubab taotluse esitamise lõpule viia, kuid esimesel võimalusel palun saatke puuduolevad dokumendid kooli e-posti aadressile kool@yle.edu.ee.

Ülenurme Gümnaasium õpilaskodu / internaadi kohti ei paku. Soovi korral võib ühendust võtta koolist mõne kilomeetri kaugusel asuva Rehe Hotelliga.