Pierre de Coubertin

RAHVUSVAHELINE VÕRGUSTIK

ROK poolt tunnustatud rahvusvaheline Pierre de Coubertini komitee lõi 1997.aastal Pierre de Coubertini koolide võrgustiku,
kuhu nüüdseks on kaasatud koolid viielt erinevalt kontinendilt.
Ülenurme Gümnaasiumil on au olnud kuuluda rahvusvahelisse Pierre de Coubertini koolide võrgustikku alates 2003. aastast.

NOORTEFOORUMID

Iga kahe aasta tagant kohtuvad koolide 16-18-aastastest õpilastest koosnevad võistkonnad ühe liikmeskooli poolt korraldatud noortefoorumil. Foorumil arutletakse kaasaegsete olümpiamängude algataja, prantsuse pedagoogi ja ajaloolase Pierre de Coubertini ideede üle rahvusvahelisest sõprusest, austusest ja oma saavutuste ületamisest. Noored panevad ennast proovile teadmistega olümpiamängude olemusest ja olümpiaharidusest ning samuti võisteldakse omavahel erinevatel spordialadel. Nädalapikkust programmi ja erinevate kultuuride tundmaõppimist ilmestavad ka kaunite kunstide töötoad.

XI rahvusvaheline Pierre de Coubertini noortefoorum Ülenurmes
Rahvusvahelise Pierre de Coubertini noortefoorumi moto on “Kalokagathia – the harmony of body and mind!”
Varem aset leidnud noortefoorumid:

1997 – Prantsusmaa – Le Havre
1999 –  Inglismaa – Much Wenlock
2001 – Šveits – Lausanne
2003 – Itaalia – Arenzano
2005 – Austria – Radstadt
2007 – Tšehhi – Tabor
2009 – Kreeka – Olympia
2011 – Hiina – Peking
2013 – Norra– Lillehammer
2015 – Slovakkia – Pieštany
2017 – Eesti – Ülenurme
2019 – Prantsusmaa – Mâcon
2022 – Küpros – Nicosia

• 2017. aasta noortefoorumi buklett saadaval SIIN
  • Pildid ja video ülevaade saadaval SIIN
  • 11. rahvusvahelise Pierre de Coubertini noortefoorumi ingliskeelne tutvustus SIIN
  • Facebook lehekülg saadaval SIIN
  • Ülenurme kooli lehes kokkuvõte noortefoorumist SIIN

11th International Pierre de Coubertin Youth Forum in Estonia from Ülenurme Gümnaasium on Vimeo.

MEEDIA

XIII rahvusvaheline Pierre de Coubertini noortefoorum – 2022 – Küpros

Ülevaade varasematest noorefoorumitest:

KOOSTÖÖ

Comenius 1 koostööprojekti raames valmis nelja riigi koolide (Slovakkia, Poola, Eesti, Saksamaa) koostöö tulemusena Coubertini akadeemia käsiraamat koolidele,
kus kajastatakse olümpialiikumist läbi aegade.