Unejuttude võistlusel 1. koht

Rafiel Sirel, kellele meeldib väga lugeda ja loovtöid kirjutada, võttis vastu väljakutse, osaleda aasta looma unejuttude võistlusel. Võistlustöö teostamine pakkus talle nii rõõmu kui mitmekülgset enesearendusvõimalust. Ta töötas pühendunult (tunnis lisatööna ja omal soovil ka koolivaheajal), kasutades oma töös järgmisi etappe:
– loominguline ajurünnak (omaloomingulise jutukese kirjutamine oma teadmiste põhjal, muinasjutulise aluse saamise eesmärgil);
– teabe uurimine Eestima looduse fondi leheküljelt jm (toimetamine tahvelarvutis inspireeris lugu täiendama);
– valiku piiritlemine (valis välja kindla nahkhiireliigi);
– omaloomingulise töö täiendamine saadud teadmiste baasil (arutelu õpetajaga, võrdlused, seosed, tagasisidestav kirjavahetus).
Loomingurõõmu pakkuva koostöö tulemusena valmis üks igati vahva unejutt:Nahkhiire öö.

SA Eestimaa Looduse Fond kuulutas videosilla vahendusel välja nahkhiirte unejuttude võistluse võidutööd. 2020. aasta loomale nahkhiirele pühendatud unejuttude konkursil osales ligi 70 haridusasutust ja esitati üle 450 unejutu. Parimate tööde väljahõikamisega tõmmati ühtlasi joon alla nahkhiire aasta tegevustele.

Konkursile esitatud tööde puhul hindas žürii nii loomingulist lähenemist, vormi, ülesehitust, sõnakasutuse oskust, kui ka sisu tõepärasust. 1. ja 2. klassi lugudest osutus parimaks Ülenurme Gümnaasiumi 2.b klassi õpilase Rafiel Sireli töö.

Palju õnne võitjale ja täname õpetaja Railit!

Nahkhiire aasta kokkuvõte ja unejuttude võistluse parimate väljahõikamist saab vaadata: