Ülenurme Gümnaasiumi õpilaste väga head tulemused ühiskonnaõpetuse olümpiaadil

19. ja 20. jaanuaril 2023 toimus VIII üleriigilise ühiskonnaõpetuse olümpiaadi esimene voor II ja III kooliastme õpilastele ning gümnasistidele. Ülenurme Gümnaasiumi õpilased saavutasid olümpiaadil suurepäraseid tulemusi. 6. klasside arvestuses saavutas Mariette Lepp 6.a klassist Tartu maakonna arvestuses I koha, Mirjam Remmelgas 6.b klassist II koha ning Emili Kilk 6. c klassist III koha. Et II kooliastmes lõppvooru ei korraldata, siis tasub eraldi välja tuua, et üleriigilises edetabelis oli Mariette olümpiaadil osalenud 495 õpilase hulgas 4. kohal, Mirjam 10. kohal ning Emili 37. kohal.

III kooliastme õpilased osalesid olümpiaadil kahel päeval nii individuaalselt kui ka meeskondlikus mõõduvõtus. 9.a klassi õpilased saavutasid Tartu maakonna arvestuses kolmikvõidu. Marta Eller saavutas I koha (üleriigilises edetabelis 16. koht), Jürgen Luik tuli II kohale (üleriigiliselt 23. koht) ning Joonas Nuut saavutas III koha (üleriigiliselt 32. koht).  Kõik mainitud õpilased on ühtlasi kutsutud 3. märtsil Miina Härma Gümnaasiumis toimuvale üleriigilise ühiskonnaõpetuse olümpiaadi lõppvooru.

Esimest korda ühiskonnaõpetuse olümpiaadi raames toimunud meeskonnavõitluses saavutas Ülenurme Gümnaasiumi III võistkond koosseisus Mari-Johanna Ruut, Maris Sabre, Grete Vaher ja Hugo Mikkelsaar Tartu maakonnas II koha ning Ülenurme Gümnaasiumi II võistkond koosseisus Kristin Altsaar, Marta Nõmmela, Loore Poll ja Joonas Podekrat III koha.

Suur tänu kõigile olümpiaadil osalenud õpilastele aktiivsuse eest! Kes loeb, see jõuab!

Õnnitleme kõiki võitjaid!

Sotsiaalainete ainekomisjon