Kiirtestimise nõusolek alates 01.11.2021

Head lapsevanemad!

Alates 1. novembrist 2021 algab üleriigiliselt kolm korda nädalas õpilaste ja koolitöötajate kiirtestimine.

Esimesel kahel nädalal testivad end kõik õpilased ja koolitöötajaid (sh vaktsineeritud ja läbipõdenud) kolm korda nädalas, edaspidine testimiskorraldus vaadatakse sõltuvalt olukorrast üle.

Tegemist on hõlpsalt kasutatavate testidega, mida saab laps õpetaja juhendamisel ise teha.

Samu sertifitseeritud SelfDiagnostics teste on kasutatud Austrias nii koolides kui kodudes õpilaste testimiseks.

Õpetaja jagab tunni alguses testid, õpilased teevad testi ning 15 minuti pärast on tulemus teada. Tegemist on ninasõõrme eesosast võetava prooviga, mis on mugav ja ei põhjusta lapsele ebamugavust.

Kui selgub, et õpilase testitulemus on positiivne, siis suunatakse õpilane koju ning lapsevanemal palutakse perearsti kaudu broneerida aeg PCR-testile.

Kui annate nõusoleku lapse testimiseks SelfDiagnostics testiga kirjeldatud viisil, siis ei pea te eraldi midagi tegema.

Kui te keeldute loa andmisest, siis palun saatke vastav e-kiri aadressile kool@yle.edu.ee hiljemalt pühapäeval, s.o 31. oktoobril kell 17.00, kuhu on märgitud lapse klass, eesnimi ja perekonnanimi.

Olge terved!
Ülenurme Gümnaasium