15.-17.02 toimuvad Kambja Noortevolikogu valimised

! Kõikidel Ülenurme Gümnaasiumi 14-19-aastastel õpilastel on võimalik oma hääl anda kooli administraatori juures eraldi arvuti taga.

15.–17. veebruar 2023 toimuvad Kambja Valla Noortevolikogu valimised. Noortevolikogu on vallavolikogu juures tegutsev nõuandva õigusega osaluskogu, mis esindab Kambja valla noorte huve.

Kambja Valla Noortevolikogu kandidaadid (registreerimisnumber, eesnimi ja perekonnanimi, kool):

  1. Triinu Alliksaar – Tartu Jaan Poska gümnaasium
  2. Ats-Artur Ploomipuu – Hugo Treffneri Gümnaasium
  3. Marta Eller – Ülenurme Gümnaasium
  4. Mari-Johanna Ruut – Ülenurme Gümnaasium
  5. Kirke Mirjam Pello – Tartu Katoliku Hariduskeskus

Noortevolikogu valimised toimuvad elektrooniliselt VOLISe keskkonnas ja Kambja Vallavalitsuses (Pargi 2, Ülenurme) ning teenuskeskuses (Kesk 2, Kambja).

Elektrooniliselt hääletades tuleb ennast identifitseerida isikutunnistuse, digitaalse isikutunnistuse, Mobiil-Id või Smart-IDga Vallavalitsuses kohapeal hääletades tuleb ennast tuvastada isikut tõendava dokumendi või õpilaspiletiga.

Noortevolikogu saavad valida 14–21-aastased noored, kelle elukoht rahvastikuregistri andmetel on Kambja vald või kes õpivad Eesti Hariduse Infosüsteemi andmetel Kambja valla üldhariduskoolis.

Noortevolikogu liikmetel on võimalik noorte soovid ning hääl vallavalitsuses ja -volikogus paremini kuuldavaks teha. Noortevolikogu ei tee poliitikat, vaid korraldab üritusi ja arutelusid spetsialistidega, teeb uuringuid noortelt noortele ning esitab ettepanekuid.

Elektrooniliselt saab noortevolikogu kandidaatidega tutvuda ja hääletada SIIN.

Kambja Valla Noortevolikogu valitakse kaheks aastaks.