Kogukonnapraktika Ülenurme Gümnaasiumis

Ülenurme Gümnaasium osaleb kogukonnapraktika programmis juba kolmandat õppeaastat. Kõigile gümnaasiumiõpilastele on tegemist kohustusliku õppe osaga, aga soovi korral saavad  sellest osa võtta ka põhikooli õpilased. Programmi veavad ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajad Tõnis Märtson (gümnaasium) ja Peep Reimer (põhikool).
Ülenurme Gümnaasium teeb kogukonnapraktika vallas tihedat koostööd Ülenurme pere- ja noortekeskuse ning selle perenaise Kersti Leisiga. Samuti osalevad Ülenurme õpilased Tartu Maratoni Nelikürituse maratonidel aktiivselt vabatahtlikena kehalise kasvatuse õpetaja Koit Simso juhendamisel. Loomulikult osaletakse ka kõikvõimalikes teistes kolmanda sektoriga seotud ettevõtmistes – jaanipäevapidudel, külaseltsides, spordiürituste korraldamisel ja mujal. Näiteks suvel, 2017 toimus Ülenurme Gümnaasiumis 11. rahvusvaheline Pierre de Coubertini noortefoorum, kus olid vabatahtlikena töös just meie oma õpilased.
Paljudes maailma ülikoolides (ja ka näiteks mõnel Tallinna Ülikooli erialal) annab see, kui on osaletud vabatahtlikus töös, sisseastumisel lisapunkte. Kolmas sektor loob demokraatlikes riikides järjest rohkem töökohti ja kindlasti leiab mõni õpilane tänu kogukonnapraktikale enda jaoks tulevase elukutse. Vähim, mis kogukonnapraktikalt kaasa võetakse on toredad emotsioonid ja hea enesetunne!

Tõnis Märtson