Elupäästev esmaabi 1.-12.klassi õpilastele

Käesoleval nädalal lõppeb veebruaris MTÜ Koolituskeskus ABC eestvedamisel alguse saanud koolitustesari 1.-12. klassi õpilastele – “Elupäästev esmaabi”.

“Projekt hõlmab Ülenurme gümnaasiumi ja Kambja põhikooli õpilaste elupäästva esmaabi kursust kevadel 2018. Koolitusel osalevad kõik õpilased, kes eelnimetatud koolides käivad. Eesmärgiks on kokku saada nn “põlved maha” 1051 õpilasel. Kui palju tegelikult õnnestub lapsi kursusele saada selgub, siis kui projekt läbi on.
Tegemist on kursusega, mille käigus õpetatakse lastele elupäästvaid võtteid, mida saab kasutada kriitilises olukorras. Loodetavasti ei ole seda teadmist kunagi kellelgi vaja, kuid kui peaks olema vajalik, siis on teada mida teha. Teemad, mida selle lühikursuse käigus käsitletakse on; abi kutsumine, teadvusetus ja sellisel juhul käitumine, elustamine, katastroofiline verejooks. Kõik teemad nii teoorias kui praktilise läbitegemiseni. MTÜ Koolituskeskus ABC teeb omalt poolt kõik võimaliku, et anda õpilastele ja kõikidele huvilistele võimaluse enese harimiseks eluliselt tähtsate teemade valdkonnas, seda nii teoreetiliselt kui ka praktiliselt.”