Ajaloo-alaste uurimistööde võistlus “Sada aastat Eesti riiki” raamatupreemiad Ülenurme õpilastele

04.05.18 sai joon alla tõmmatud  ajaloo-alastee uurimistööde võistlusele “Sada aastat Eesti riiki”.

Kokku osales sellel aastal 18 uurimistööd põhikoolist, 41 gümnaasiumist ja 12 loovtööd ehk kokku 71 tööd. Zürii jäi tasemega rahule ning parimaid töid tutvustati ka reedesel lõpetamisel. Ülenurme oli esindatud kolme tööga, mida juhendas õp. Milvi Tisler.
Meeldejäävaks tegi selleaastase lõpetamise kindlasti Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid, kes lõpetamisel osales. President juhtis tähelepanu, et meie tänane elu on kokku pandud kõikide eesminejate tegudest ja tegemata jätmistest. Samuti lisas riigipea, et riigi heaks käekäiguks on vaja nii loodusteadlasi kui IT-insenere, aga ka humanitaare,  kes kunstnikuna loovad ajast ja loost pilte.
Raamatupreemiad pälvisid:
Grete Muni teemaga “Tõrvandi asundusest Tõrvandi alevikuks” ning Karl Andreas Puniste ja Karel Keis teemaga “100 nägu Ülenurmel”.
Eesti Rahva Muuseumi eripreemia põhikooli arvestuses läks samuti Grete Munile.
Palju õnne!